حقوقدان شدن غایت دانش آموختگان رشته حقوق باشد

به گزارش وبلاگ شن، خبرنگاران/فارس یک مدرس دانشگاه با اشاره به دغدغه های دانشجویان و دانش آموختگان رشته حقوق مبنی بر آینده شغلی شان، گفت: این افراد باید ابتدا حقوقدان شدن را غایت هدف خود در نظر بگیرند، چرا که بهتر می توانند در این حوزه حساس به انجام وظیفه مهم خود در جامعه بپردازند.

حقوقدان شدن غایت دانش آموختگان رشته حقوق باشد

لیلا خواست خدایی دوشنبه سوم آبان در جمع وبلاگ شن به تعداد بالای فارغ التحصیلان در رشته حقوق اشاره و اضافه نمود: به نظر می رسد اگر همین فارغ التحصیلان از نظر دانش در سطح بالایی قرار بگیرند، می توانند خدماتی را به خانواده و نزدیکان خود ارائه دهند و همین موضوع باعث بالا رفتن سطح دانش حقوقی مردم می گردد.

این حقوقدان مدرس دانشگاه اظهار داشت: حتی اساتید بزرگ جهان هم در پی به روز کردن علم خود هستند و از این علم برای خدمات اجتماعی استفاده نمایند.

مدیر مرکز موسسه مشاهیر دانش ایجاد تحول در دیدگاه دانشجویان حقوق را یکی از زیباترین و کلیدی ترین اهداف این موسسه ذکر و اظهار داشت: خوشبختانه در حال حاضر در قالب فعالیت های موسسه مشاهیر در پی اجرایی کردن ایده های خود پس از نزدیک به دو دهه تحصیل و تحقیق در خارج از کشور و انتقال شیوه های نوین آموزشی و تجربیات عملی خود به دانشجویان هستیم.

خواست خدایی همچنین عمل به رسالت اجتماعی را یکی از مهمترین اهداف و وظایف مجموعه مدیریتی مشاهیر بیان و اضافه نمود: این نوید را به هم استانی ها و همشهریان عزیز می دهیم که موسسه مشاهیر ارتقای دانش حقوقی اقشار و صنوف مختلف برای مواجهه با مسائل مبتلابه حقوقی و صنفی خود را بسیار ضروری می داند و به همین علت برگزاری سلسله کارگاه های حقوقی برای صنوف را تدارک دیده است.

کارگاه حقوق مطبوعات

او یکی از کارگاه های آموزشی مورد نظر را سلسله مباحث حقوق مطبوعات و رسانه ها دانست و گفت: این دوره ها را به ویژه برای وبلاگ شن و اصحاب رسانه اجرایی خواهیم کرد تا قدمی هرچند کوتاه در جاده بلند ارتقا بخشی به کیفیت خدمات تخصصی این عزیزان بر داشته گردد.

نویسنده برگزیده سال 94 کشور اظهار داشت: پتانسیل های خوبی که در شیراز وجود دارد و حضور اساتید متخصص در دانشگاه های شیراز و استان فارس این مهم را دو چندان نموده است.

مهدی زارعی، دانش آموخته حقوق دانشگاه تهران و مدرس تخصصی حقوق مدنی و یکی از بنیانگذاران موسسه مشاهیر دانش با اشاره به کاستی های موجود در سیستم آموزشی کشور گفت: سیستم سنتی آموزش در کشور ما دانشجویان را در یک سطح حداقلی نگاه می دارد و متاسفانه دانشجویان، تازه پس از اخذ مدرک دانش آموختگی متوجه می شوند که برای ورود به بازار کار و ساختن آینده شغلی خود احتیاج به مهارت هایی دارند که در دوره تحصیل به هر علتی آنها را نیاموخته اند.

زارعی ادامه داد: تمام کوشش ما در مشاهیر پرکردن این خلاء است تا دانش آموخته حقوق مهارت لازم برای درآمدزایی را کسب و در نهایت استقلال خود را حفظ کند.

حوزه کاری رشته حقوق تنها محدود به وکالت و قضاوت و سر دفتری نیست

این مدرس دانشگاه با اشاره به ظرفیت های مغفول در رشته حقوق گفت: حوزه کاری رشته حقوق تنها محدود به وکالت، قضاوت و یا سردفتری نیست، بلکه اگر دانشجویان به کسب مهارتهای مرتبط بپردازند می توانند در بخش های مختلف درآمدزایی بعضا بیشتری نسبت به موارد فوق الذکر داشته باشند.

او با بیان اینکه اولویت مشاهیر فعالیت فراتر از حوزه های سنتی آموزش حقوق است، گفت: با حضور اساتید متخصص در پی ایجاد نشاط در میان دانش آموختگان رشته حقوق هستیم تا در آنان اولا امید به آینده را احیا و ثانیا چشم اندازهایی روشن را تبیین کنیم که خود را بسیار فراتر از حداقل های قابل دسترس ببینند.

این استاد دانشگاه دانش و تخصص را دو رکن اصلی برای دانش آموختگان حقوق مطرح نمود و اضافه نمود: کسانی که وارد رشته حقوق می شوند باید به گونه ای حرکت نمایند که با کسب دانش بالا، ابتدا بتوانند خود را یک حقوقدان ببینند و در نتیجه بتوانند خدمات حقوقی مورد احتیاج جامعه را به خوبی ارائه نمایند که هدف ما در مشاهیر نیز نهادینه کردن این دیدگاه و ایجاد این باور در فکر دانشجویان و دانش آموختگان است.

زارعی در ادامه به ظرفیت های حوزه حقوق در شیراز هم اشاره نمود و گفت: خوشبختانه مرکز شیراز تبدیل به یک الگو برای تمام شعب مشاهیر در کشور شده است.

انسان امروز برای پیشرفت در هر حوزه ای تنها احتیاج به اراده دارد

همچنین در ادامه این نشست سید سجاد سید جعفری، دانش آموخته حقوق دانشگاه شهیدبهشتی و دانشگاه تهران، وکیل دادگستری و مدرس دانشگاه و یکی دیگر از بنیانگذاران موسسه مشاهیر دانش به کار گیری شیوه های تازه یادگیری را یکی از مهمترین اهداف این موسسه مطرح نمود و گفت: در جهانی امروز پیشرفت تکنولوژی موجب تسهیل آموزش شده و با ظهور انواع تکنولوژی ها سختی کار از بین رفته و انسان امروز برای پیشرفت در هر حوزه ای تنها احتیاج به اراده دارد.

او اعلام کرد: ما نیز سعی نموده ایم تا با به کارگیری شیوه های نوین یادگیری سختی آموختن را کاهش دهیم تا دانشجویان و دانش آموختگان حقوق دیگر مجبور به اتلاف سال ها از عمر خود پشت سد آزمون های حقوقی نباشند.

سید جعفری با بیان نگرانی از ساده انگاری مسائل حقوقی از سوی مردم مطرح نمود: از اهداف ما در مشاهیر، ارائه آموزش های حقوقی مورد احتیاج جامعه به ساده ترین زبان ممکن است تا تمام اقشار بتوانند دانش پایه حقوقی خود را ارتقا دهند.

این استاد دانشگاه با اشاره به استقبالی که از شیوه موسسه مشاهیر در ارائه مهارتهای مرتبط با حوزه حقوق شده است، گفت: در مدت کوتاه فعالیت موسسه مشاهیر از شروع، تعداد قابل توجهی از رتبه های تک رقمی آزمون وکالت 1399، دانشجویان مشاهیر بودند. همچنین کسب بالاترین تراز در آزمون وکالت سال 99 به وسیله دانشجوی مشاهیر جناب آقای عباس حمید از افتخارات موسسه مشاهیر است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "حقوقدان شدن غایت دانش آموختگان رشته حقوق باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقوقدان شدن غایت دانش آموختگان رشته حقوق باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید